Nabídka služeb
Diagnostika + náprava pohybového aparátu
Cílem diagnostiky pohybového aparátu a její komplexní výstup z ní neslouží jen k pojmenování či objasnění souvislostí k příčinám konkrétních pohybových problémů, dysbalancí či dysfunkcí, je především ukazatelem, jakým směrem postupovat, tak aby následná terapie obsahovala to, co klient skutečně potřebuje.
Mobilizační techniky
Mnohdy nás trápí pocit zatuhnutí na našem těle. Tyto pocity se projevují jak na osovém systému (páteř) tak periferních částech těla (končetiny)
Tato metoda se využívá k uvolnění blokád, svalových spasmů (Trp), reflexních změn a uvolnění napětí v našem těle.
Mobilizace je rehabilitační technika, která má za cíl ovlivnit hybnost v kloubu, ve kterém došlo k funkční poruše. Jde o metodu postupného a nenásilného obnovení kloubní pohyblivosti. Základem těchto technik je provádění opakovaných a nenásilných pohybů v kloubu - vždy ve směru, ve kterém je nějaké omezení.
Masáže:
Těhotenská masáž (45/60 min)
-Masáž těhotných žen je velmi jemná, relaxační a bezpečná. Blahodárně působí na bolesti zad, šíje a nohou. Pravidelné masáže jsou skvělým způsobem relaxace a posilují a harmonizují maminku i dítě.
Breussova masáž (30-45 min)
-Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů.
Anticelulitidní masáž (formování postavy)
- Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.
Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.
Ruční Lymfodrenáže
Je jemná hmatová technika, která dokáže účinně rozpohybovat lymfu v těle. V dnešní době je naše tělo vystavováno mnoha negativním vlivům, například špatnému životnímu prostředí, nevhodné stravě, nedostatečnému přísunu tekutin či stresu. Vše ovlivňuje náš imunitní systém, jehož důležitá součást je právě systém lymfatický. Uzliny lymfatického systému totiž, mimo jiných svých funkcí, dokáží likvidovat viry, bakterie a toxiny. Ty se nám, pokud jsou uzliny zahlceny, dostávají do těla. Pak jsme třeba často nemocní, nebo stále unavení. Při zpomalené funkci lymfatického systému nám mohou otékat nohy nebo ruce. Rovněž vznik celulitidy je, do značné míry, způsoben nedokonalým odtokem lymfy z tkání.
Lymfatická drenáž dokáže vyčistit přeplněné uzliny a jemnými hmaty popohnat lymfu, čímž se funkce celého lymfatického systému opět obnoví.
Účinky lymfodrenáže:
- zrychlí se metabolismus, což je vydatná pomoc, nejen při hubnutí
- detoxikuje se tělo
- zvýší se obranyschopnost organismu
- zlepší se akné, atopický ekzém se zmírní, nebo vymizí
- ustanou bolesti hlavy i migrény, které mohou být vyvolány nahromaděním lymfy
- uvolní se tkáňové napětí, zmizí pocit těžkých nohou či rukou
- zmírní se projevy celulitidy, vyhladí pokožka a zastaví se zhoršování stavu "pomerančové kůže"
- velkově se uklidníte, protože lymfatická drenáž působí také proti stresu
- do těla přiteče nová vlna energie, budete se cítit plni síly
- lymfodrenáž obličeje odvede otoky z obličeje, zpevní pokožku a tím zmírní vrásky, dojde k uvolnění napětí v obličeji
Lymfatickou drenáž provádíme bez oleje. Neprohříváme tkáň, z praktického důvodu - účelem drenáže je odvést lymfu, nikoli přivádět novou, to by bylo kontraproduktivní. Tělo si samo nastartuje svůj přirozený tok.
Kdy na lymfodrenáž nesmíte:
- akutní virové, nebo bakteriální onemocnění
- akutní horečnaté stavy
- zánětlivá onemocnění
- srdeční vady
- epilepsie
- mokvající dermatózy
- hnisavé kožní rány
- onemocnění kůže
- angina pectoris
- onkologická onemocnění
- není vhodná pro osoby s implantáty
- není vhodné při menstruaci, zvláště bolestivé
Medová detoxikační masáž
Medová masáž je unikátní technika, při které dochází pomocí působení včelího medu a speciálních masážních hmatů k odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadilo ve svých tkáních.
Rozehřátý med se nanáší na záda, kolena či další části těla. Nanesený med se speciálními hmaty roztírá a tělo masíruje. Tímto způsobem jsou z těla vysávány choroboplodné zárodky a toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních, také se vyčistí zanesené póry a pokožka se prokrví. Med se během masáže změní na bílou až šedou hmotu, ve které jsou navázány z těla vyloučené toxiny. Tato hmota se odstraní pomocí mokrého ručníku, a je-li to třeba tento postup se opakuje až třikrát.
Medová masáž je účinná k oživení organismu, který je vyčerpaný stresem a nezdravým životním stylem. Pomáhá při bolestech hlavy, nespavosti, trávícími obtížemi, ale je vhodná i u lidí, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem. Díky vysokému podílu příznivých složek, které med obsahuje, se pravidelnou medovou masáží regenerují vnitřní orgány lidského těla a člověk se po kvalitní masáži cítí příjemně, uvolněně a mírně unaven.
Účinky medové masáže
- potížích krevního oběhu
- alergiích (pokud to není alergie na med)
- revmatických onemocněních svalů a kloubů
- artróze
- žaludečních a střevních poruchách
- plísňových onemocněních střev, pokožky nebo orgánů
- chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin
- chronického únavového syndromu
- bolestech hlavy
- nervových poruchách všeho druhu
- potížích s usínáním a nespavosti
- výtoku a menstruačních potížích žen
- depresích
- všech stavech slabosti podmíněných stářím
- při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké choroby
- ochabování vitality a výkonnosti
- jaterních chorobách
- funkčních poruchách slinivky břišní
- slabosti ledvin
- poruchách potence a neplodnosti
- po operacích a dalších
Doporučené opakování masáže
- při problémech cca 1x - 2x týdně
- jako prevence cca 1x - 2x měsíčně
Kdy a pro koho je medová masáž nevhodná?
- při alergii na med a včelí produkty
- při ekzémech, vyrážkách, otevřenéých ránách
- při vnitřním krvácení
- při žaludečních vředech, krvácení do žaludku
- při vysokém očním tlaku
- při trombóze
- po mrtvici
- těhotenství
- při menstruaci
- při infekčním onemocnění
- při onkologickém onemocnění
- při akutních stavech
Dornova metoda
Tato metoda je pojmenována po svém objeviteli Dieteru Dornovi, majiteli pily v městečku Lautrach v Německu. Dieter Dorn si sám poškodil páteř při nadzvedávání těžkého kmene a nemohl se narovnat. Od této bolesti a potíží mu pomohl starý sedlák, o němž se dozvěděl, že umí pomáhat lidem, kteří mají problémy s páteří. Dorn byl touto rychlou pomocí a účinkem ohromen a chtěl se to naučit sám. Po smrti sedláka se pokoušel podobně pomáhat lidem a díky svým úspěchům dál intuitivně rozvíjel svou metodu. Postupně se tuto metodu naučilo více než tisíc terapeutů přímo od něho nebo od jeho žáků. Pomohli tak mnoha pacientům a tato metoda se dnes rozšířila dokonce až v Africe. Také u nás se pořádají kurzy této metody a jsou již vyškoleni první terapeuti Dornovy metody.
Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.
Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. V praxi se většinou provádí při prvních dvou návštěvách komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře pacienta. Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Terapeut zjistí, na kterou stranu je obratel vychýlen, a pacient volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou nebo nohou dopředu a dozadu. Terapeut vytvoří jemný protitlak na příslušný obratel, který tak sám dosedne na správné místo. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle. Po ošetření se celá terapie může doplnit tzv. Breussovou masáží a tím prohloubit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.
Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1 - 2 krát týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů. Za dostatečné množství tekutin se považuje tělesná hmotnost vynásobená 0,03 l (pokud ošetřující lékař nedoporučí jinak).
Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.
Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci lidem při nejrůznějších potížích. Důležitá je ovšem spolupráce a pomoc pacienta, který si musí být vědom své spoluodpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své trvalé pohybové návyky a vzorce.
Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/dornova-metoda.htm#ixzz5P0dLAIAL
Antistresová masáž hlavy
Při této masáži zůstáváte v běžném oblečení. Provádí se v sedě.
Vybavujete si ten příjemný pocit, když vám někdo myje hlavu? Nejen, že je naše masáž hlavy a obličeje ještě příjemnější, ale také dokáže pomoci s celou řadou problémů. V první řadě je to odstranění nahromaděného napětí a stresu, dále pak úleva od migrén či jiných bolestí hlavy, masáž hlavy zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a působí tak proti vypadávání vlasů, někomu tato masáž pomáhá při problémech s nespavostí atd. Při antistresové masáži hlavy a obličeje není používán olej, takže nemusíte mít obavu, že byste odcházeli neupravení.