Nabídka služeb

Diagnostika + náprava pohybového aparátu

Kontrola aktivace svalů a jejich zkrácení, na základě kterých se určuje další postup terapie. 


Cílem diagnostiky pohybového aparátu a její komplexní výstup z ní neslouží jen k pojmenování či objasnění souvislostí k příčinám konkrétních pohybových problémů, dysbalancí či dysfunkcí, je především ukazatelem, jakým směrem postupovat, tak aby následná terapie obsahovala to, co klient skutečně potřebuje.
Mobilizační techniky

Mobilizační techniky přichází v úvahu v případě, kdy je v daném segmentu omezena hybnost až blokáda.  Účinek těchto technik vede k obnovení kloubní pohyblivosti. Mobilizace je postupné zvětšování rozsahu pohybu. Provádí se jemnými opakovanými pohyby a cviky. Dochází k řetězení blokád v rámci myofasciálních tahů.

Mnohdy nás trápí pocit zatuhnutí na našem těle. Tyto pocity se projevují jak na osovém systému (páteř) tak periferních částech těla (končetiny)

Tato metoda se využívá k uvolnění blokád, svalových spasmů (Trp), reflexních změn a uvolnění napětí v našem těle.

Mobilizace je rehabilitační technika, která má za cíl ovlivnit hybnost v kloubu, ve kterém došlo k funkční poruše. Jde o metodu postupného a nenásilného obnovení kloubní pohyblivosti. Základem těchto technik je provádění opakovaných a nenásilných pohybů v kloubu - vždy ve směru, ve kterém je nějaké omezení.Rehabilitační cvičení

V rehabilitačním cvičení jde především o uvědomělý pohyb, terapeut se snaží naučit klienta vnímat rozdíl mezi svalovým stahem - kontrakcí a jeho uvolněním - relaxací. Procvičování je vedeno od malých svalových skupin k větším.
Ke cvičení se používají různé pomůcky jako gumy, míče, činky apod. Cvičení je uzpůsobeno na míru klientovi dle jeho potřeb.
Terapeut s pacientem pracuje na postupném zlepšování jednotlivých funkcí pohybového systému, včetně chůze. 


Biostimulační laser

Nechte si bezbolestně zahojit jizvy, nebo vyléčit zánětlivé projevy pleti jako akné a opary.

Efektivně léčí akné a opary

Hojí popáleniny a jizvy

Zcela bez bolesti

Biostimulační laser používáme v kombinaci s dalšími zákroky na rychlé hojení jizev, popálenin, akné a oparů, které velmi efektivně léčí už během prvního ošetření. Bývá také součástí kosmetických rituálů. Samostatně ho využíváme hlavně na léčbu jizev, ve které je opravdu bezkonkurenční díky schopnosti zrychlení metabolických procesů v kůži.

Ošetření je zcela bezbolestné a trvá cca 20 minut. Laser se může používat i v letních měsících a tělu nijak neškodí.


Masáže

Těhotenská masáž 

Masáž těhotných žen je velmi jemná, relaxační a bezpečná. Blahodárně působí na bolesti zad, šíje a nohou. Pravidelné masáže jsou skvělým způsobem relaxace a posilují a harmonizují maminku i dítě. 

Dornova metoda + Breussova masáž 

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami. Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná. Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Terapeut zjistí, jakým směrem je obratel vychýlen a ošetřovaná osoba pohybuje protější nohou nebo rukou dopředu a dozadu. Terapeut vytváří protitlak na ošetřovaný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo. Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky. Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo. 


Anticelulitidní masáž (formování postavy)

 Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.

Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.


Ruční Lymfodrenáže

Je jemná hmatová technika, která dokáže účinně rozpohybovat lymfu v těle. V dnešní době je naše tělo vystavováno mnoha negativním vlivům, například špatnému životnímu prostředí, nevhodné stravě, nedostatečnému přísunu tekutin či stresu. Vše ovlivňuje náš imunitní systém, jehož důležitá součást je právě systém lymfatický. Uzliny lymfatického systému totiž, mimo jiných svých funkcí, dokáží likvidovat viry, bakterie a toxiny. Ty se nám, pokud jsou uzliny zahlceny, dostávají do těla. Pak jsme třeba často nemocní, nebo stále unavení. Při zpomalené funkci lymfatického systému nám mohou otékat nohy nebo ruce. Rovněž vznik celulitidy je, do značné míry, způsoben nedokonalým odtokem lymfy z tkání.
Lymfatická drenáž dokáže vyčistit přeplněné uzliny a jemnými hmaty popohnat lymfu, čímž se funkce celého lymfatického systému opět obnoví.

Účinky lymfodrenáže:

 • zrychlí se metabolismus, což je vydatná pomoc, nejen při hubnutí
 • detoxikuje se tělo
 • zvýší se obranyschopnost organismu
 • zlepší se akné, atopický ekzém se zmírní, nebo vymizí
 • ustanou bolesti hlavy i migrény, které mohou být vyvolány nahromaděním lymfy
 • uvolní se tkáňové napětí, zmizí pocit těžkých nohou či rukou
 • zmírní se projevy celulitidy, vyhladí pokožka a zastaví se zhoršování stavu "pomerančové kůže"
 • velkově se uklidníte, protože lymfatická drenáž působí také proti stresu
 • do těla přiteče nová vlna energie, budete se cítit plni síly
 • lymfodrenáž obličeje odvede otoky z obličeje, zpevní pokožku a tím zmírní vrásky, dojde k uvolnění napětí v obličeji

Lymfatickou drenáž provádíme bez oleje. Neprohříváme tkáň, z praktického důvodu - účelem drenáže je odvést lymfu, nikoli přivádět novou, to by bylo kontraproduktivní. Tělo si samo nastartuje svůj přirozený tok.

Kdy na lymfodrenáž nesmíte:

 • akutní virové, nebo bakteriální onemocnění
 • akutní horečnaté stavy
 • zánětlivá onemocnění
 • srdeční vady
 • epilepsie
 • mokvající dermatózy
 • hnisavé kožní rány
 • onemocnění kůže
 • angina pectoris
 • onkologická onemocnění
 • není vhodná pro osoby s implantáty
 • není vhodné při menstruaci, zvláště bolestivé


Antistresová masáž hlavy

Vybavujete si ten příjemný pocit, když vám někdo myje hlavu? Nejen, že je naše masáž hlavy a obličeje ještě příjemnější, ale také dokáže pomoci s celou řadou problémů. V první řadě je to odstranění nahromaděného napětí a stresu, dále pak úleva od migrén či jiných bolestí hlavy, masáž hlavy zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a působí tak proti vypadávání vlasů, někomu tato masáž pomáhá při problémech s nespavostí atd. Při antistresové masáži hlavy a obličeje není používán olej, takže nemusíte mít obavu, že byste odcházeli neupravení.